Pasení ovcí v Beskydech

Většina žen miluje přírodu, romantiku a klid. A toto vše splňuje tento neobvyklý dárek, kterým je pasení ovcí v Beskydech. Jak jsem začínal s weby, které doporučují dárky, tak jsem bral tento zážitek, jako takovou kuriozitu, jak by mohl zážitkový dárek vypadat. Napsal jsem o tom několik článků jako například Pasení ovcí v Beskydech na portálku www.k-narozeninam.cz, nebo ZDE. A celkem mě udivilo, jaký zájem o tento zážitek je. Podle portálu, kde tento dárek prodávají jde dokonce o nejprodávanější zážitek. Zpětně se tomu nedivím, dle mého jde totiž opravdu o něco neobvyklého, co můžete někomu darovat a v dnešní uspěchané době bude za tento dar vděčný. Obvzlášť ženy, které milují přírodu, zvířata a určitě si rády na chvíli odpočinou.

pasení ovcí v Beskydech

pasení ovcí v Beskydech

Pasení ovcí v Beskydech můžete koupit ZDE.

Co pasení ovcí v Beskydech obnáší?

Pojďme se podívat na to co bude obdarovanou ženu čekat. Od Vás jako dárek dostane poukaz na tento zážitek. Pak bude muset domluvit termín, kdy bude moci ovce pást, ať má čas jak ona, tak ovce :). V den pasení ráno bude seznámená jak s ovcemi, tak s tím, jak se má chovat bača a s terénem a okolní přírodou. Dostane zapůjčenou pastevecký klobouk, pasteveckou bílou košili a pasteveckou hůl. Pak ji budou svěřeny ovce, pro začátek většinou pět ovcí a může vyrazit na pastvu do překrásné Beskydské přírody. Aby při pasení neměla hlad, tak ještě dostane pasteveckou svačinu. Pást může po celý den, ale klidně jen pár hodin, záleží na domluvě. Zážitek je pro jednu osobu. Termíny pasení jsou od dubna (pokud tomu přeje počasí a na kopcích není sníh) po říjen.

Během pasení si žena dokonale odpočine.

romantika při pasení ovcí

romantika při pasení ovcí

Důvody, proč zrovna darovat pasení ovcí jako dárek

Pro které ženy je pasení ovcí vhodným dárkem:

  • vytížené ženy, které neumí vypnout a odpočívat
  • pro milovnice přírody
  • pro milovnice zvířat a ovcí zvlášť
  • pro milovnice Beskyd, protože pasení probíhá v Beskydech
Pasení ovcí v Beskydech můžete koupit ZDE.

Pro které ženy pasení ovcí není:

  • pro ženy, které mají ovce doma, nebo jiné zvířectvo, ty si relaxaci představují určitě jinak
  • pro ženy, které mají alergii na ovce

Tip: má li žena děti, rodinu o kterou se musí starat, tak ji jako doplněk k dárku nabídněte i to, že se o její povinnosti, během zážitku postaráte, například, že děti vezmete na nějakou blízkou atrakci atp… .

 

O pasení ovcí v Beskydech

V minulosti se Beskydech páslo obrovské množství ovcí. Na jihu Beskyd je pásli Valaši na Sever od Lysé Hory pro změnu Laši. V minulém století hlavně ke konci však ovce z Beskyd zmizely a většina luk byla zalesněna monokulturou smrků. V posledních letech se však ovce do Beskyd začínají vracet. A myslím, že tam patří. O kráse Beskyd jako hor asi nemá význam psát, ale pokud Vás zajímavá co zajímavého se dá v Beskydech vidět, tak co se týče přírody, tak doporučuji kouknout na stránky www.prirodni-rezervace.cz na sekci Beskydy CHKO Beskydy

Beskydy

Beskydy

O pasení ovcí v Beskydech pojednává i známá lidová písnička Beskyde Beskyde

Magičnost Beskyd zase zachycuje ve svých písničkách Tomáš Kočko

Pro jaké příležitosti je Pasení ovcí v Beskydech vhodným dárkem?

Díky tomu, že tento zážitek není tak drahý, tak si myslím, že je vhodným dárkem ke všem příležitostem. Obvzlášť jako narozeninový dárek pro ženu a to pro kolegyni v práci, nebo své vedoucí. Dobrým dárkem může být i pro paní učitelku na konci školního roku, aby si na chvíli odpočinula od hluku. Složení se na tento dárek nebude pro děti ničím složitým a drahým a určitě jím tímto dárkem udělají velkou radost. Pasení ovcí může být i dobrým dárek k svátku . Toto určitě žena nebude čekat.

Pasení ovcí v Beskydech můžete koupit ZDE.