Let balónem

Včera jsme se vraceli z Beskyd z chaty autem do Ostravy a na obzoru nad Ostravou visely hned čtyři horkovzdušné balóny. Hanička má manželka v autě špitla. Taky by jsem chtěla opět letět balónem a oba jsme začali vzpomínat na náš let. Hanička jej nám a hlavně mě darovala k našemu prvnímu výročí svatby. Já jsem totiž vždy prohlašoval to, že by jsem chtěl letět balónem, moc mě to lákala a i když měla Hanička trošku obavy, tak mi tento dárek k výročí naší svatby darovala a šla do toho se mnou. Mě to vždy lákalo kouknout se z ptačí perspektivy na zem po které chodím. A balón mi přišel jako nejlepší varianta. Vyhlídkový let je taky fajn, ale kontakt mě s okolní krajinou si myslím, že je z koše balónu k nezaplacení. Ani mi nevadilo to, že mě vítr ponese směrem, který si přesně neurčím. Tehdy jsme letěli velkým balónem, ve víc lidech a myslím, že většina z nás letěla z důvodu, že tento zážitek dostali jako dárek. Někteří k narozeninám. Jiní k výročí, jak my, další jako svatební dar. Dle mého je to nejvíc darovaný zážitkový dárek. Důvodů je víc. Pokud Vás zajímá zdali větší počet lidí v koši vadil. Mě osobně ne, každý jsme měli své místo a výhled. A let byl levnější, než když tomu bylo při menším letu.

let balonem

let balonem

Velký výběr různých letů balónem za super ceny naleznete ZDE.

 

Jak let v balóně probíhá?

Pojďme se podívat na to, co lidi při letu v balóně čeká a co k tomu potřebují.

Před  letem je třeba domluvit  termín letu. Termíny jsou vypisovány dopředu a lidé se do nich hlásí, podle toho jak jim to sedí. V tomto kroku může někdy nastat problém a to ten, že když je škaredě, tak se nemusí letět a domlouvá se nový termín. Nám osobně se to stalo. Pokud se Vám toto stane nebuďte smutní. Lepší je na ten skvělý zážitek počkat, až bude dobré počasí. Většinou se lítá  večer, nebo ráno. Jeden z důvodů je ten, že v tu dobu tolik nefouká, vítr se uklidní a krajina je v té době nádherně nasvětlena zapadajícím, nebo nízko svítícím sluncem.

Když už si žena domluví termín a dorazí v stanovený čas na stanovené místo, tak ji čeká instruktáž, jak se během letu chovat. Během letu většinou o nic nejde, jen je třeba hlídat si věci, aby nepadaly atp… . Něco málo je po všech pasažérech požadováno při přistání. Ale nejde o nic složitého, či adrenalinového. Zkrátka jednoduchá instruktáž a čekání na nafouknutí balónu. Pak se nasedne a letí se.

Mnoho lidí se ptá, co během letu z určitého místa uvidí. Odpovědět se na to nedá, protože u horkovzdušného balónu záleží to, kterým směrem a jak rychle vítr fouká. Takže ani nevíte, kde se doletí ani kudy. Obsluha balónu většinou hlídá výšku a vzlet a přistání. Během letu taky komunikuje s lidmi co hlídají letový provoz ve vzduchu a s lidmi, kteří jedou na zemi auty z místa vzletu na místo přistání, odkud lidi přivezou zpět na místo odkud se vylétalo. Ve vzduchu je balón většinou hodinu a doletí tak daleko, jak fouká. My jsme letěli cca 10 km.

Během letu si myslím, každý užívá výhled z ptačí perspektivy. Pohodu a klid. Občas mu nad hlavou zasyčí plameny, když pilot přitápí pod balónem. Jde o nepopsatelnou pohodu. Mnoho lidí si ve vzduchu v tuto chvíli uvědomuje, to, že některé problémy, které na zemi řeší jsou malicherné. Alespoň ze vzduchu tak často vypadají.

Až se začne blížit konec letu, tak pilot vytipuje místo přistání, většinou to jsou zkušení piloti, kteří už několikrát v lokalitě přistávali, takže louky kde se dá přistát dobře znají.

Po přistání vás zavezou zpět k místu odkud se letělo. Tedy pokud ženu nebudou ze země sledovat známí, rodinní přislušníci a na místo přistání nepřijedou.

Let balónem je neopakovatelný zážitek, při kterém nemusíte umět žádný um. A pokud se nebojíte výšek, tak myslím, že je dobrým dárkem i pro lidi, co nemají rádi adrenalin. Jde o nevšední zážitek. Který žena hned tak znovu nezažije. Věřte že na tento dárek hned tak nezapomene.

Výhody letu balónem

  • neopakovatelný zážitek, tzn. na váš dárek žena nezapomene
  • romantika ve vzduchu
  • pro někoho poznání míst po kterých celý život chodí z ptačí perspektivy
  • zážitek, který ocení skoro všechny ženy, nejde o adrenalinový zážitek
  • časově nenáročný dárek
  • nevšední zážitek, který většina žen ještě nezažila a asi nezažije
Velký výběr různých letů balónem za super ceny naleznete ZDE.

 

proč darovat let balónem

proč darovat let balónem

Nevýhody letu balónem

  • tento dárek neocení žena, která se bojí výšek
  • dárek je nevhodný pro ženu, která vlastní horkovzdušný balón a často s ním lítá
  • někteří nemocní lidé by neměli létat, hlavně ti kterým by to mohlo uškodit
  • pro někoho vyšší cena, ta se ale dá obejít tím, že se na dárek složí víc lidí

Pro jaké příležitosti je let balónem vhodným dárkem

O letu balónem si myslím, že je skvělým dárkem pro jakékoliv příležitost. Ať už jak narozeninový dárek, tak například dárek k výročí, nebo dárek k promoci. Osobně si myslím, že nejvíc se tento dárek dává jako dárek k narozeninám, nebo již zmiňovanému výročí. Pokud jste muž a hledáte dárek k výročí a uvažujete o letu v balóně, tak hlavně počítejte s tím, že musíte koupit let pro dva tzn. i pro sebe. Z vlastní zkušenosti Vám mohu říct, že jde o super zážitek i pro muže, tzn. klidně do tohoto dárku běžte. Sice nebudete mít takové překvapení, ale svou ženu určitě překvapíte a potěšíte. Jen pokud si na výročí nekupujete drahé dárky, tak dejte ženě na vědomí to, že jste již dárek k výročí koupil Vám oběma. Aby neutratila nějaké velké peníze za dárek pro Vás a pak byla naštvaná. O luxusnějších a dražších variantách letů v balóně kdy letíte jen vy dva a pilot si můžete přečíst ZDE. Já si ale myslím, že klidně stačí letět ve velkém balóně s více lidmi. Na romantice a zážitku to nic neubírá. Klidu jste si za ty roky určitě užili a určitě ještě užijete.

Velký výběr různých letů balónem za super ceny naleznete ZDE.

 

zazitkovy darek pro zeny let balonem

zážitkový dárek pro ženy let balónem